صفحه نخست فروشگاه            قلم آنلاين                   بيزنا           تيم ميدا           تماس با ما
         صفحه نخست
         تماس با ما
   تبلیغات

 
   کد سفارش

 

 
   لینکستان
»ميدا
 
    سفارشات
نام کالا قیمت تعداد حذف
 
   لورنس عربی (آنتونی کوئین)
کیفیت عالی دوبله  قابل پخش در تمامی دستگاههای خانگی و کامپیوتر
قيمت 25000ریال
لورنس عربی (آنتونی کوئین)

عنوان فارسی    لارنس عربستان

عنوان انگلیسی    Lawrence Of Arabia

توضیحات    جنگ جهانی اول. "لارنس" (اوتول)، گروهبان انگلیسی جوان، ژولیده و ناراضی مستقر در قاهره، تنها در انتظار رفتن به صحراست. "آقای درایدن" (رینز) او را برای ملاقات با "ملک فیصل" (گینس) و بررسی پیش رفت شورش عرب‌ها علیه ترک‌ها می‌فرستد. در صحرا، "شریف علی" (شریف) راهنمای "لارنس" را می‌کشد و خود بعدها استوارترین همراه او در تلاشش برای متحد کردن اعراب می‌شود. "فیصل" قبول می‌کند که ارتش چریکی‌اش به نیروهای انگلستان ملحق شود. برای حفظ روی مستقل شورش عرب‌ها یک معجزه لازم است و "لارنس" این‌ کار را می‌کند: از صحرا می‌گذرد و با نیروئی اندک، بندر عقبه عثمانی‌ها را فتح می‌کند. سپس برای جلوگیری از یک درگیری طایفه‌ای، یکی از مردانش را می‌کشد و سرخورده از این کار، به قاهره برمی‌گردد. اما "ژنرال آلنبی" (هاوکینز) به او پول و افراد لازم را می‌دهد تا روزهای پرافتخار جنگ‌های چریکی‌اش را ادامه می‌دهد. تا این‌که در حمله به شهر درا، ترک‌ها او را اسیر و به شدت مضروب می‌کنند. این واقعه (تسلیم زیر شکنجه) او را ناامید می‌کند و تصمیم می‌گیرد کارش را رها کند، اما "ژنرال آلنبی" دوباره او را به صحرا می‌فرستند. "لارنس" به نیروهای ترک حمله می‌‌کند و پس از قتل عام آنان وارد دمشق می‌شود و هیأتی از اعراب را برای اداره شهر تشکیل می‌دهد. با این همه تفرقه قبایل این هیأت را با شکست مواجه می‌کند. "آلنبی" و "فیصل" سرمیز مذاکره می‌نشینند و "لارنس" آرمانگرا، دمشق را ترک می‌کند.
٭ توماس ادوارد لارنس، یک معما باقی می‌ماند و لارنس عربستان بر آن نیست که این معما را حل کند. ریسک بزرگ فیلم در زمان خودش، چهار ساعت داستان‌پردازی حول و حوش شخصیتی است که انگیزه‌ها و محرک‌هایش، مشکوک‌اند. داستان تقریباً اپیزودیک است و تنها "لارنس" است که پیوند بخش‌های مختلف را برقرار می‌کند. فیلم حماسی لین در به تصویر کشیدن "لارنس" خودنما و معرکه گردان موفق‌تر است تا در القای درون‌گرائی او به یادماندنی‌ترین وجه لارنس عربستان فیلم‌نامه بولت (که از نظر تاریخی اصلاً قابل اتکا نیست) یا بازی هوشمندانه اوتول در نخستین نقش مهمش نیست، بلکه عیان کردن جاذبه مرموز و وصف‌ناپذیر صحراست. لارنس عربستان حاوی برخی از باشکوه‌ترین چشم‌اندازهای صحرائی در تاریخ سینماست. در سال ۱۹۸۹ بعضی صحنه‌های حذف شده در اکران‌های اول به آن اضافه شد و نمایش مجدد پرافتخاری یافت.

کشور تولیدکننده    انگلستان

آهنگساز(موسیقی متن)    موریس ژار.

سال تولید    ۱۹۶۲

محصول    سام اسپیگل

کارگردان    دیوید لین

فیلمنامه‌نویس    رابرت بولت

فیلمبردار    فردی یانگ.

هنرپیشگان    پیتر اوتول، الک گینس، آنتونی کوئین، جک هاوکینز، عمر شریف، خوزه فرر، آنتونی کوآیل، کلود رینز، آرتور کندی و ضیاء محی‌الدین.

نوع فیلم    رنگی، ۲۲۲ دقیقه.


تگهاي راهنماي موتور جستجو:
لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین) , لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین) , لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین) , لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین) , لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین) , لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین) , لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین) , لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین) , لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین) , لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین) , لورنس عربی (پیتراوتول-آنتونی کوئین)
Share  تاریخ: 1392/07/12   مشاهده : 448
 
    ویترین محصولات

   پربازدیدترین ها
سليمان و ملكه صبا (يول برينر) سليمان و ملكه صبا (يول برينر)
لیست صفحه پنجم لیست صفحه پنجم
فیلم کلاسیک قلعه عقابها (ریچارد برتون و کلینت ایستوود) فیلم کلاسیک قلعه عقابها (ریچارد برتون و کلینت ایستوود)
لیست صفحه ششم لیست صفحه ششم
فیلم کلاسیک شاهزاده و گدا (الیور رید و راکوئل ولش) فیلم کلاسیک شاهزاده و گدا (الیور رید و راکوئل ولش)
فیلم کلاسیک يكشنبه ها هرگز (ملینا مرکوری) فیلم کلاسیک يكشنبه ها هرگز (ملینا مرکوری)
لیست صفحه هفتم لیست صفحه هفتم
هركول و خدايان (استیو ریوز) هركول و خدايان (استیو ریوز)
جوزي ولز ياغي (كلينت ايستوود) جوزي ولز ياغي (كلينت ايستوود)
فیلم وسترن كت بالو (جين فوندا و لي ماروين) فیلم وسترن كت بالو (جين فوندا و لي ماروين)
 
   تبلیغات

 
   آمار
»امروز :  چهارشنبه 2 مرداد 1398
»کل محصولات:  538
»بازدید های امروز : 131
»بازدیدهای دیروز : 87
» بازدید کل :205062
 
طرح بیزنس ملی ایران بیزنا